Saimniecība

SaimniecībaPremia Foods stratēģiskais mērķis ir turpmāko piecu gadu laikā kļūt par vienu no vadošajiem saldēto un atdzesēto pārtikas produktu ražotājiem un izplatītājiem Baltijā, Skandināvijā un Krievijas ziemeļaustrumos.

Premia Foods – no saldējuma ražotāja līdz pārtikas industrijas koncernam

Uzņēmums, kas ir pazīstams un iemīļots kā saldējuma ražotājs, pēdējo četru gadu laikā nemānāmi izaudzis par nozīmīgu spēlētāju sešās valstīs, un tā apgrozījums ir vairāk nekā viens miljards kronu gadā. Tas noticis daudzkārtējas uzņēmumu iegādes un apvienošanās rezultātā. Centrālais birojs joprojām atrodas Tallinā, un vadības locekļi ir igauņi. Turklāt saldējums veido aptuveni ceturtdaļu no šī viena miljarda kronu apgrozījuma, 40 % veido zivis un jūras produkti, bet 35 % – citas saldētās preces. Ģeogrāfiskajā ziņā viena trešdaļa tirdzniecības apjoma norit Igaunijā, vēl viena – Somijā, bet pārējais apjoms vienmērīgi sadalīts starp Latviju, Lietuvu un Krieviju. Galvenie uzņēmuma īpašnieki ir tādi starptautiski investīciju fondi kā Amber Trust, Firebird un Danske Capital. Arī valdes locekļi ir līdzīpašnieki.

Premia Foods zivrūpniecības filiāles Saaremere Kala, kurā strādā 180 darbinieku, priekšrocība ir tā, ka caur to tiek kontrolēta visa ražošanas ķēde – zivju audzēšana, pārstrāde un tirdzniecība. Foreles, Alpu brūnās foreles un sīgas, kas audzētas Zviedrijas un Somijas ezeros, Turku arhipelāgā, un no Norvēģijas ievesti laši tiks pārstrādāti modernā zivju cehā Sāremā. Pateicoties izplatīšanas tīklam Somijā un Baltijas valstīs, mēs varam ātri piegādāt zivis klientiem. Zīmolam Heimon Gourmet pieder 30 % daļa vietējā tirgū. Turklāt aktīvi pārdodam atdzesētas zivis Igaunijā, un esam stabili iegājuši arī Latvijas un Lietuvas tirgū.

Premia Foods – galvenais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs. Premia Foods, kurā strādā 450 darbinieku, vēsture saldētās pārtikas nozarē aizsākās 1936. gadā, kad kāds no firmas pirmajiem uzņēmumiem Kauņā sāka saldējuma ražošanu. Tallinna Külmhoone, ko nodibināja 1951. gadā, sāka darbību 1956. gadā. Pašlaik Premia ir lielākais saldējuma ražotājs Igaunijā (40 % tirgus daļa) un Baltijas valstīs. Saldējumu, kuru pārdod Igaunijā un citur Baltijā, ražo modernā ražotnē Tallinā (tā tika atvērta 1999. gadā). Ilgās pieredzes gaitā uzņēmums paplašinājies un kļuvis par lielāko saldētās pārtikas tirgotāju Baltijas valstīs. Šīs filiāles saldētās pārtikas tirdzniecības apgrozījums sasniedz pat 64 %.